forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Які особливості розвитку суспільства у 20-х роках ХХ ст.

На той час річний прожитковий мінімум у США для сім’ї з 4 осіб становив 2 тис. доларів, а річна середня зарплата робітника перевищувала 1,6 тис. доларів. Це було у 2–5 разів вище за європейський рівень, але стільки ж заробляли й 65 % американських сімей, а не окремі робітники. У країні налічувалося 2 млн безробітних. Однак новий автомобіль вартістю 600 доларів і 100 доларів за старий багато хто міг собі купити. Бо тоді ринок не зміг поглинути ті 20 млн машин, що випускала американська промисловість, яка в найкращі роки знімала з конвеєра до 25 тис. машин за день!

…З’явилися більш зручні меблі, електрика, електричне обладнання (праски, пральні машинки, кухонні прилади, нагрівачі). Тогочасний публіцист у 1929 р. зазначав: «У деяких містах Польщі вже третя частина родинних господарств використовує виключно цей спосіб прасування». Із іншого боку, високі ціни електроенергії та електротоварів стримували зростання їхнього споживання. На той час електропраска коштувала 15 злотих, кавоварка — 62 злотих, електропічка — 27–95 злотих, радіо приймач — 150–400 злотих, холодильник — 1400 злотих, тоді як середня зарплата службовця становила 250–300 злотих на місяць.


Улітку 1922 р. ЦК РКП(б) приймає Постанову «Про поліпшення побуту активних робітників», яких разом із членами сімей було майже 80 тис. чоловік. За середньої зарплати в промисловості 10 крб на місяць секретар партосередку отримував 300 крб., член ЦК або секретар губернського комітету партії — 430 крб. Додаткове підвищення окладу (за роботу у позаурочний час, за утриманців) могло досягати 100 відсотків. Окрім окладів видавали безкоштовний продовольчий пайок (12 кг м’яса, 1,2 кг вершкового масла і стільки ж цукру, 5 кг рису тощо). Працівників безкоштовно забезпечували житлом, одягом, медичним обслуговуванням, персональним транспортом.

Запитання та завдання
1. Які зміни відбулися в повсякденному житті суспільства?
2. Чи всі мали рівний доступ до новітніх досягнень техніки? Із чим це пов’язано?
3. Чи всі суспільні прошарки в СРСР перебували в однакових умовах?

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Інші матеріали з теми: