forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Стадії життєвого циклу - сарана перелітна

За типом післязародкового розвитку сарана перелітна відноситься до групи комах з неповним перетворенням (метаморфозом).

Сарана населяє теплі краї з піщаним грунтом. Невдовзі після спаровування самка за допомогою яйцекладу викопує в землі ямку і кладе в неї мішечки з яйцями. Потім самка покриває яйця пінистою рідиною, яка обволікає їх і твердне, захищаючи яйця і від ворогів, і від висихання. У теплому піску розвиток яєць проходить досить швидко, личинки вже через 10-14 днів вибираються на поверхню. На цій стадії личинки мають жовто-чорне забарвлення. У міру росту личинка линяє чотири рази - міняє оболонку, не утворюючи кокону (як це роблять жуки). Всього у сарани налічується п'ять стадій розвитку. Після четвертої линьки у неї розвиваються крила, і личинка перетворюється на дорослу комаху.

Типи розвитку комах

Розвиток комахи починається після запліднення і спочатку відбувається в яйці. Після вилуплення з яйця, або народження, починається післязародковий етап. У цей час організм може відносно самостійно існувати та живитися. Виділяють два типи післязародковому розвитку комах — з повним і неповним перетворенням.

Неповне перетворення

При неповному перетворенні з яйця може вилуплюватися організм, подібний до дорослого, але значно менший за розмірами.
Він росте, розвивається, проте принципово його будова та характер живлення можуть не змінюватися. Ріст відбувається стрибкоподібно після линяння, бо зовнішній скелет не дає тілу рости поступово, кожне збільшення супроводжується линянням. Після линяння з оболонок виходить личинка, схожа на попередню, але більша за розмірами. Вона може мати окремі недорозвинені органи (крила) або системи органів (статеву систему).

З яйця виходить личинка, зовні схожа на дорослу особину. Вона має фасеткові очі, такий самий як і в дорослих ротовий апарат, а на старших стадіях — зовнішні зачатки крил. Приклади — сарана, постільна блощиця тощо.

У розвитку з неповним перетворенням виділяють такі стадії:

1. Яйце
2. Личинка
3. Дорослий організм ( імаго)
Так розвиваються представники груп таргани, бабки, прямокрилі (сарана, коники), рівнокрилі (цикади), воші, клопи, терміти.

 

Про Стадії життєвого циклу з повним перетворенням читайте ТУТ

Додати коментар


Захисний код
Оновити