forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Історія пісні «Червона рута»

За переказами, що досі існують у Карпатах, рута — жовта квіт­ка, яка лише на декілька хвилин, у ніч на Івана Купала, стає чер­воною. Дівчина, яка її знайде й зірве, буде щаслива в коханні.

Пісню «Червона рута» в 1968 році написав дев’ятнадцяти­річний студент Чернівецького медичного інституту Володимир Івасюк. Як же народився задум її написати?

У великій батьковій бібліотеці юний Володя, тоді ще стар­шокласник, натрапив на видану 1906року збірку коломийок, упорядковану Володимиром Гнатюком. В одній із них він про­читав про чарівне зілля — червону руту.

Для юного музиканта цей образ став зворушливою знахід­кою, справжнім одкровенням. У пошуках історії про цю квітку він багато мандрував селами, особливо гірськими, шукаючи ключ до розкриття таємниці, і згодом знайшов новий варіант ко­ломийки про червону руту, а ще записав легенду про загадкове чар-зілля.

На обласному телебаченні Івасюк мав добрих друзів, яким повідомив про дві нові пісні. Їх прем’єра відбулася в програмі «Камертон доброго настрою». І ось настало свято Володиної му­зики та поезії — торжество його творчої роботи. «Червона рута» стала піснею року в Радянському Союзі на конкурсі «Пісня-71».

169 слів 

                                           За В. Бровком

Інші матеріали з теми: