forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Іван Пулюй

Важко знайти в історії науки, техніки й культури особистість, яка могла б зрівнятися з Іваном Пулюєм багатогранністю за­цікавлень і найвищим рівнем досягнень у кожному напрямі діяль­ності. Він постає перед нами як фізик, електротехнік, перекладач і громадсько-політичний діяч.

Спадщина Пулюя вражає. Він віртуозний конструктор і експе­риментатор, удумливий новатор у намаганні пояснити спостере­жувані явища на основі законів природи та принципів пізнання. Це чудовий педагог, який не йде второваними шляхами, а шу­кає власних. Він і блискучий популяризатор, що зумів поєднати у своїх лекціях і статтях наукову строгість із прекрасним стилем. Найважливіші досягнення Пулюя в галузі фізики стосуються катодних і Х-променів.

Окремо треба сказати про плідну діяльність Івана Пулюя, спрямовану на національне відродження України. Тут і переклади релігійної літератури, зокрема Біблії, і боротьба за створення українського університету у Львові, і заснування фонду підтримки українського студентства у Відні. Про роль, яку відігравало в житті Івана Пулюя служіння національній ідеї, свідчать його слова:«Електротехніка близька й дорога моєму серцю, але ще ближчі й дорожчі — наша мова, література, доля нашого народу».

164 слова   

                     За Р. Гайдою та Р. Пляцком

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Інші матеріали з теми: