forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

«Місячна ніч» Куїнджі

Є мистецькі твори, які залишаються в пам'яті назавжди. Ми­нають роки, а картина чи скульптура весь час постає в уяві й не забувається. До таких належать і полотна Архипа Куїнджі, зокрема його цикл українських пейзажів. Перлиною серед них уважається «Місячна ніч». На жаль, багато років полотно збері­гається в запасниках Київського музею російського мистецтва й лише зрідка виставляється для огляду.

Цій картині випала трагічна доля. Вона не стала окрасою екс­позиції музеїв, бо вже під час створення була приречена на смерть. Архип Куїнджі використав під час її написання цинкові фарби, до того ж у концентрації, що мала призвести до цілковитого по­темніння. Домігшись нечуваного ефекту відтворення місячного світла, він, однак, чудово розумів, що милуватися його картиною випаде небагатьом поколінням шанувальників мистецтва.

Не минуло й кількох років, як полотно почало поволі, але без­поворотно чорніти. Щоб хоч трохи продовжити життя картині, працівники музею перенесли її в таку кімнату запасника, куди не проникало руйнівне для неї світло. Хоча «Місячна ніч» і втрати­ла свій первісний вигляд, проте й сьогодні полонить нас, ведучи в дивовижний світ неповторної краси ночі.

170 слів

За В.Туркевичем

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Інші матеріали з теми: