forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Ікона з Богданом Хмельницьким

Зображення Богдана Хмельницького на іконі «Покрова Богородиці» — цікаве мистецьке явище. Створення ікон такого типу має свої особливості в православній церкві.

За легендою, Богородиця захистила Константинополь від ворогів, закривши місто святим покривалом. Культ Покрови на території України був найпоширенішим у середні віки.

На іконі Богородиця — струнка молода жінка з привабливим обличчям, яка, розвівши руки над персонажами, накрила їх пла­щем. Праворуч під захисним плащем, дивлячись на Богородицю, молиться єпископ Лазар Баранович, а за ним — монахи. Ліворуч зображений російський цар Олексій Михайлович у золотій короні, а за ним — Богдан Хмельницький. Він, на відміну від інших персонажів, дивиться прямо на споглядальника. Незважа­ючи на велику фігуру Богородиці, на значні за розмірами постаті єпископа й царя, зображення Хмельницького привертає най­більшу увагу. Це досягнуто не тільки через застосування темних фарб у його змалюванні, а й через особливий вираз обличчя. На го­лові в Хмельницького — червона гетьманська шапка з двома пір'їнами, у лівій руці він тримає позолочену гетьманську бу­лаву як символ влади в Україні.

Ця ікона, на думку мистецтвознавців, має високу художню цінність.

164 слова

За І. Черняковим

Інші матеріали з теми: