forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Архангел Михаїл

У церковному календарі є свята на честь ангелів. Вони невидимі, безсмертні і чисті духом. Їх кількість безмежно велика. Бог доручив ангелам керувати державами й містами, бути благовісниками та охоронцями людей. Вважається, що кожен християнин має серед ангелів свого хранителя.

Серед старший ангелів особливе місце посідає Михаїл. Очолюване ним військо ангелів перемогло і скинуло з небес сатану.

Про Михаїла складено чимало переказів. Один з них такий. Коли Бог ділив землю на країни, кожен народ одержав з-поміж ангелів свого хранителя. Спершу ангели розібрали теплі краї, що нагадували їм рай.  Потім розібрали гори і навіть пустелі.  Лише Михаїл не вибрав собі країни.  Пізніше він вказав на землю, що була золотою від осіннього листя, тому що такою ж золотою була його зброя. А він вибрав цю землю, бо там текли ріки такі ж блакитні, як його прапор. Відтоді Михаїл став охоронцем України-Русі.

У пізніші часи Архангел Михаїл стає патроном запорозького козацтва, тому його зображення було на козацьких знаменах. Під час Визвольної війни  українського народу під проводом  Богдана Хмельницького корогва з ликом Михаїла була найвищим символом держави (З календ.;  175 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слів архангел (старший ангел), патрон (покровитель, захисник, опікун), корогва, лик, символ (умовний знак чогось).

*Дібрати синоніми до слів хранитель, знамено.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Ангели невидимі і чисті духом. 2. Чому особливе місце посідає Михаїл. 3.  Як Бог ділив країни. 4. Чому Михаїл вибрав  Україну. 5. Чому зображення Михаїла було на козацьких прапорах. 6. Що за часів Хмельницького уособлювала корогва з ликом Михаїла)

*На дошці записати: Визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького; патрон запорозького козацтва.

*Написати докладний переказ.

Інші матеріали з теми: