forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Іван Франко

Іван Франко - один з найвизначніших поетів нової україн­ської літератури. Його називають титаном праці, що, подібно до біблійного Мойсея, сорок років свого життя віддав невси­пущій праці й невпинній боротьбі за соціальне та національне визволення рідного народу. Він плекав нових борців, вів мо­лодих митців до вершин світової культури.

Щоб сучасний читач зміг конкретно уявити собі титаніч­ність праці Франка, досить назвати кілька цифр. За все життя він написав понад шість тисяч художніх творів і наукових праць, себто кожних два дні творчогожиття - новий твір.

Усе життя Франкові світив вогонь батьківської кузні в рід­них Нагуєвичах. Це село поет любив усе життя. У найскрутніші дні воно давало йому притулок, годувало, плекало мо­ральне здоров’я і силу, чарувало красою природи, звичаями, піснями.

Місто давало поживу розуму, відкривало вселюдські обрії, простилало дороги, які вели до інших народів і, перш за все, до слов’янських братів. Вивчивши шістнадцять мов, Франко водночас був співробітником близько п’ятдесяти європейських періодичних видань, до яких подавав численні праці, написані різними мовами, і постійно боровся за власну трибуну.

(161 слова)   

                                         За В.Яременком

Коментарі  

0 # Іван 28.02.2019, 12:19
:sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Інші матеріали з теми: